"Uzbek Overseas Geology Company" va Mongoliyaning "Mon-Atom" kompaniyasi vakillari o‘rtasida geologiya sohasida hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. "Uzbek Overseas Geology Company" va Mongoliyaning "Mon-Atom" kompaniyasi vakillari o‘rtasida geologiya sohasida hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston va Mongoliya o‘rtasida geologiya sohasida hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
"Uzbek Overseas Geology Company" va Mongoliyaning "Mon-Atom" kompaniyasi vakillari o‘rtasida geologiya sohasida hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston va Mongoliya o‘rtasida geologiya sohasida hamkorlik uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
"Uzbek Overseas Geology Company" va Mongoliyaning "Mon-Atom" kompaniyasi vakillari o‘rtasida geologiya sohasida hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda taqdim etilgan geologik ma’lumotlar va hisobotlar asosida mavjud maydonlarning chegaralarini aniqlashtirish va zarurat tug‘ilganda qidiruv olib boriladigan hudud nuqtalariga o‘zgartirish kiritish, mavjud maydonlardan tashqari, qo‘shimcha geologik izlanishlar olib borish maqsadida yangi perspektiv maydonlarni taqdim etish  imkoniyatini aniqlash va ko‘rib chiqish,  qidiruv hamda tasdiqlovchi ishlarga ruxsat berish va boshqa masalalar ko‘rib chiqildi.   Ushbu ishlar 2025-yilning noyabr oyi oxirigacha yakunlanishi rejalashtirilgan.
Shuningdek, uchrashuv davomida hamkorlik shartnomasi tayyorlanadi va imzolanadi. Geologiya-qidiruv ishlari (GRR) uchun litsenziya olish maqsadida zarur hujjatlar taqdim etildi. Geologik baholash ishlarini samarali tashkil etish maqsadida mutaxassislarning maydonlarga joyiga chiqib ko‘rik o‘tkazishlari zarurligi bildirildi.  Mazkur ishlarni amalga oshirish uchun tegishli ruxsatnomalar rasmiylashtirish masalalari ham muhokama qilindi.
Ushbu taklif va tashabbuslar O‘zbekiston va Mongoliya o‘rtasidagi geologiya sohasida o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada mustahkamlashga qaratilgandir.

Representatives of the Uzbek Overseas Geology Company and the Mongolian Mon-Atom company met to develop cooperation in the field of geology. Representatives of the Uzbek Overseas Geology Company and the Mongolian Mon-Atom company met to develop cooperation in the field of geology.
A meeting on cooperation in the field of geology between Uzbekistan and Mongolia was held
Representatives of the Uzbek Overseas Geology Company and the Mongolian Mon-Atom company met to develop cooperation in the field of geology.
A meeting on cooperation in the field of geology was held between Uzbekistan and Mongolia.
A meeting was held between representatives of the Uzbek Foreign Geological Company and the Mongolian company Mon-Atom, aimed at developing cooperation in the geological field. The meeting discussed issues related to clarifying the boundaries of existing areas based on the submitted geological data and reports and, if necessary, making changes to the points of the search area, identifying and considering the possibility of providing new promising areas for additional exploration in addition to existing areas, permits for exploration and supporting work, and other issues.   These works are scheduled to be completed by the end of November 2025.
A cooperation agreement is also being prepared and signed during the meeting. In order to obtain a license for geological exploration, the necessary documents were provided. In order to effectively organize exploration work, specialists need to travel to the sites and conduct surveys.
The issues of obtaining appropriate permits for these works were also discussed.A cooperation agreement is also being prepared and signed during the meeting. In order to obtain a license for geological exploration, the sphere was granted.