We use aerogeophysics, 3D deposit modeling, satellite data, and machine learning systems for accurate resource assessment.
International cooperation
We participate in joint projects with foreign companies, providing expert support and opening new markets.
Project geography
We implement projects across the country, covering key regions with rich mineral potential. The map shows sites where our team conducted geological exploration, contributed to infrastructure development, and strengthened the resource base.
11 Aug 2025
Mo‘g‘ulistonning O‘zbekistondagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Daadanxuu Batbaatar “Uzbek Overseas Geology Company”ning Mo‘g‘ulistondagi vakolatxonasiga tashrif buyurdi.
Mo‘g‘ulistonning O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Janob Daadanxuu Batbaatar “Uzbek Overseas Geology Company”sining Mo‘g‘ulistondagi vakolatxonasiga rasmiy tashrif buyurdi. Tashrif davomida kompaniya direktori Xayitboy Omonov va uning o‘rinbosari Avzal Mirabdullayev elchi bilan uchrashib, kompaniyaning xalqaro hamkorlik yo‘nalishlari, jumladan, Mo‘g‘ulistonning “Mon-Atom” kompaniyasi bilan imzolangan hamkorlik shartnomasi doirasida amalga oshirilayotgan qo‘shma loyihalar haqida batafsil ma’lumot berdilar.