Mo‘g‘ulistonning O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Janob Daadanxuu Batbaatar “Uzbek Overseas Geology Company”sining Mo‘g‘ulistondagi vakolatxonasiga rasmiy tashrif buyurdi. Tashrif davomida kompaniya direktori Xayitboy Omonov va uning o‘rinbosari Avzal Mirabdullayev elchi bilan uchrashib, kompaniyaning xalqaro hamkorlik yo‘nalishlari, jumladan, Mo‘g‘ulistonning “Mon-Atom” kompaniyasi bilan imzolangan hamkorlik shartnomasi doirasida amalga oshirilayotgan qo‘shma loyihalar haqida batafsil ma’lumot berdilar.
O‘zbekiston va Afg‘oniston geologiya sohasida strategik hamkorlikni boshladi!
O‘zbekiston Respublikasi Geologiya va tog‘-kon sanoati vazirligi hamda Afg‘oniston Islom Amirligining Tog‘-kon sanoati va neft vazirligi o‘rtasida yangi kelishuv imzolandi. Kelishuv doirasida
O‘zbekiston va Mo‘g‘uliston uran bo‘yicha hamkorlikni amaliy bosqichga o‘tkazmoqda
O‘zbekiston va Mo‘g‘uliston o‘rtasida geologiya sohasidagi hamkorlik izchil rivojlanib bormoqda. Ushbu strategik sheriklik doirasida "Uzbek Overseas Geology Company" hamda Mo‘g‘ulistonning "Mon-Atom" davlat kompaniyasi vakillari tomonidan Mo‘g‘uliston janubidagi Dorngov viloyatiga tashrif amalga oshirildi. Tashrif chog‘ida tomonlar hududdagi uranga istiqbolli bo‘lgan Narts maydonida avvalgi yillarda olib borilgan geologik-qidiruv ishlari natijalari bilan tanishdi. Shuningdek, maydonning geologik tuzilmasi o‘rganilib, geologik baholash ishlarini boshlash uchun zarur bo‘lgan infratuzilma obyektlarining hozirgi holati baholandi.