O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 16.06.2021 yildagi PF-6247-son "Davlat organlari va tashkilotlarining faoliyati ochiqligini ta’minlash, shuningdek, jamoatchilik nazoratini samarali amalga oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida"gi Farmoni
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 14.06.2022 yildagi PF-154-son "Davlat organlari va tashkilotlari faoliyatining ochiqlik darajasini oshirish va baholash tizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi Farmoni
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 30.12.2024 yildagi 910-son "Davlat organlari va tashkilotlarining ochiqlikni ta’minlash sohasidagi normativ-huquqiy hujjatlarda belgilangan majburiyatlarga rioya etilishini masofadan monitoring qilish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida"gi qarori
Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi direktorining “Mavjud manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risidagi xabarnoma, ehtimoliy manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risidagi deklaratsiyalar va manfaatlar to‘qnashuvini hisobga olish reyestrining namunaviy shakllarini tasdiqlash haqida”gi buyrug‘i
"Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi faoliyatida ochiq e’lon qilinishi lozim bo‘lgan ijtimoiy ahamiyatga molik ma’lumotlarni axborot resurslarida joylashtirish va yangilab borish tartibini belgilash to‘g‘risida" 16-son buyruq

Decree of the President of the Republic of Uzbekistan, of 16.06.2021 No UP-6247 "On additional measures to ensure the openness of the activities of state bodies and organizations, as well as the effective implementation of public control"
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan, dated 14.06.2022 No. UP-154 “On measures for the implementation of the system of improvement and assessment of the level of openness of the activities of state bodies and organizations”
Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, dated 30.12.2024 No. 910 "On approval of the provision on procedure for implementation of remote control over compliance with obligations established by regulatory legal acts in the field of ensuring the openness of activities of state bodies and organizations"
Order No. 16 "On the establishment of the procedure for posting and updating of socially significant information on information resources to publicly be published in the activities of the Ministry of Mining and Geology"