O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 1-martdagi PQ-3578-son qarori
(9-band O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 7-dekabrdagi PQ-439-sonli qaroriga asosan o‘z kuchini yo‘qotgan — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 12.12.2022-y., 07/22/439/1081-son)
(10-band O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-dekabrdagi PF-224-sonli Farmoniga asosan o‘z kuchini yo‘qotgan — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 27.12.2024-y., 06/24/224/1068-son)
(11-band O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-dekabrdagi PF-224-sonli Farmoniga asosan o‘z kuchini yo‘qotgan — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 27.12.2024-y., 06/24/224/1068-son)
(16-bandining to‘rtinchi xatboshisi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 13-dekabrdagi PF-5894-sonli Farmoni tahririda — Qonun hujjatlari ma’lumotlari milliy bazasi, 14.12.2019-y., 06/19/5894/4161-son)
(17-band O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 8-apreldagi PF-101-sonli Farmoniga asosan 2023-yil 1-yanvardan o‘z kuchini yo‘qotadi — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 09.04.2022-y., 06/22/101/0288-son)
v) ikki hafta muddatda O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi bilan birgalikda ushbu qarorning 16-bandi ikkinchi xatboshidagi talablardan kelib chiqib O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “O‘zbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasi to‘g‘risidagi yangilangan Nizomni tasdiqlash va geologiya sohasi xodimlarini rag‘batlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2017-yil 13-iyuldagi 494-son qaroriga 1-ilovaning 5-bo‘limiga o‘zgartirishlar kiritish yuzasidan takliflar kiritsin;
20. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining ayrim qarorlari 7-ilovaga muvofiq o‘z kuchini yo‘qotgan deb hisoblansin.
(1-ilova O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-dekabrdagi PF-224-sonli Farmoniga asosan o‘z kuchini yo‘qotgan — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 27.12.2024-y., 06/24/224/1068-son)
Korxonalar nomi
Qayta tashkil qilish bo‘yicha tadbirlar
Yakunlash sanasi
Qayta tashkil etilgandan keyingi asosiy vazifalari
“Markaziy O‘zbekiston geologik tasvirlash izlash ekspeditsiyasi” DK
Yangidan tashkil etiladigan “Regional geologik tasvirlash izlash ekspeditsiyasi” DK tarkibiga qo‘shilish orqali qayta tashkil etiladi
2018-yil
1-avgust
Respublikaning barcha hududlarida o‘rta va yirik masshtabda regional geologik, geologiya xaritalash va chuqur geologik xaritalash bo‘yicha kompleks o‘rganish ishlarini olib borish
“Sharqiy O‘zbekiston geologik tasvirlash izlash ekspeditsiyasi” DK
“Qoraqalpoq geologik tasvirlash izlash ekspeditsiyasi” DK
“Ko‘kpatas geologiya-qidiruv ekspeditsiyasi” DK
Yangidan tashkil etiladigan “Qizilqumgeologiya” DK tarkibiga qo‘shilish orqali qayta tashkil etiladi
1-iyul
Bo‘kantov, Ovminzatov, Quljuqtov, Tomditov va Aristantov tog‘larida mufassal geologiya-qidiruv ishlarini olib borish
“Dovg‘iztov geologiya-qidiruv ekspeditsiyasi” DK
“Qizilqum geologiya-qidiruv ekspeditsiyasi” DK
“Zarafshon geologiya-qidiruv ekspeditsiyasi” DK
Nomi “Samarqandgeologiya” DKga o‘zgartiriladi
15-aprel
Shimoliy va Janubiy Nurota, Ziyovuddin-Zirabuloq tog‘larida mufassal geologiya-qidiruv ishlarini olib borish
“Janubiy-O‘zbekiston geologik tasvirlash izlash ekspeditsiyasi” DK
Yangidan tashkil etiladigan “Hisorgeologiya” DK tarkibiga qo‘shilish orqali qayta tashkil etiladi
Qashqadaryo va Surxondaryo hududlarida mufassal geologiya-qidiruv ishlarini olib borish
“Xondiza geologiya-qidiruv ekspeditsiyasi” DK
“Sharqiy Qurama geologiya-qidiruv ekspeditsiyasi” DK
Nomi “Toshkentgeologiya” DKga o‘zgartiriladi
Chotqol-Qurama tog‘larida mufassal geologiya-qidiruv ishlarini olib borish.
“Kompleks geologik tasvirlash izlash ekspeditsiyasi” DK
Nomi “Urankamyobmetgeologiya” DKga o‘zgartiriladi
Respublikaning barcha hududlarida uran, kamyob metallar va kamyob yer elementlariga geologiya-qidiruv ishlarini olib borish
““Gidromineral resurslar geologiyasi” IICHM” DK
Yangidan tashkil etiladigan “O‘zbekgidrogeologiya” DK tarkibiga qo‘shilish orqali qayta tashkil etiladi
Respublikaning barcha hududlarida yer osti suvlari zaxiralarini ko‘paytirish va ularni monitoringini ta’minlash hamda gidrogeologik va geoekologik ishlarni olib borish
“G‘arbiy O‘zbekiston gidrogeologiya ekspeditsiyasi” DK
“Orolbo‘yi gidrogeologiya ekspeditsiyasi” DK
“Farg‘ona gidrogeologiya ekspeditsiyasi” DK
“Yerni masofadan zondlash va GIS-texnologiyalari” DK
“Mineral resurslar instituti” DKga qo‘shiladi
15-iyul
Yer qa’rini geologik o‘rganish sohasida amaliy ilmiy-tadqiqot, malakaviy-konstruktorlik, laboratoriya va texnologik izlanishlarni, shuningdek geologiya-qidiruv ishlarini ilmiy-uslubiy yo‘l bilan rivojlantirish
“Ingichka tajriba-texnologiya ekspeditsiyasi” DK
(3-ilova O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 7-dekabrdagi PQ-439-sonli qaroriga asosan o‘z kuchini yo‘qotgan — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 12.12.2022-y., 07/22/439/1081-son)
(4-ilova O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 7-dekabrdagi PQ-439-sonli qaroriga asosan o‘z kuchini yo‘qotgan — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 12.12.2022-y., 07/22/439/1081-son)
(5-ilova O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 18-noyabrdagi PQ-4522-sonli qaroriga asosan o‘z kuchini yo‘qotgan — Qonun hujjatlari ma’lumotlari milliy bazasi, 19.11.2019-y., 07/19/4522/4031-son)
(6-ilova O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-dekabrdagi PF-224-sonli Farmoniga asosan o‘z kuchini yo‘qotgan — Qonunchilik ma’lumotlari milliy bazasi, 27.12.2024-y., 06/24/224/1068-son)

(paragraph one of clause 4 as amended by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 24, 2024 No. UP-224 - National Legislation Database, December 27, 2024, No. 06/24/224/1068)
(clause 5 as amended by the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated April 21, 2021 No. PP-5083 - National Legislation Database, 04/22/2021, No. 07/21/5083/0371)
(paragraph 9 was repealed by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 7, 2022 No. PP-439 - National Database of Legislation, 12.12.2022, No. 07/22/439/1081)
(paragraph 10 was repealed by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 24, 2024 No. UP-224 - National Database of Legislation, December 27, 2024, No. 06/24/224/1068)
(paragraph 11 was repealed by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 24, 2024 No. UP-224 - National Database of Legislation, December 27, 2024, No. 06/24/224/1068)
(paragraph four of clause 16 as amended by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 13, 2019 No. UP-5894 - National Database of Legislation, December 14, 2019, No. 06/19/5894/4161)
19. Paragraph four of clause 4 of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated September 13, 2016 No. PP-2589 “On measures to further improve the organization of research in the field of geological study of the subsoil” shall be set out as follows:
(Appendix No. 4 was repealed by the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated December 7, 2022 No. PP-439 - National Legislation Database, 12.12.2022, No. 07/22/439/1081)
(Appendix No. 5 was repealed by the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated November 18, 2019 No. PP-4522 - National Database of Legislation, November 19, 2019, No. 07/19/4522/4031)
1. Clause 6 and paragraphs two , three and five of clause 7 of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated August 27, 2010 No. PP-1396 “On measures to further improve the efficiency of the system for organizing and conducting geological exploration work.”
2. Clauses 1–8 of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated May 24, 2017 No. PP-3004 “On measures to create a unified geological service in the system of the State Committee of the Republic of Uzbekistan for Geology and Mineral Resources”, as well as Appendices No. 1 , 2 and 4 to it.
3. The first paragraph of clause 4 and the second paragraph of clause 7 of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated July 24, 2017 No. PP-3145 “On measures to improve the management of research and development and design and survey work in the field of industrial development of ore mineral deposits”, as well as appendices No. 1 and 2 to it.