muvofiq belgilangan tartibda qayta tashkil etilishini ta’minlasin.
matnda berildi.
4. “Navoiy KMK” DK va “Olmaliq KMK” OAJ:
2011-yilning 1-yanvarigacha bo‘lgan muddatda yuqori malakali mutaxassislarni jalb etgan holda, “Qimmatbaho metallar va uran geologiyasi” hamda “Rangli metallar geologiyasi” ilmiy-ishlab chiqarish markazlarini tashkil etish, shuningdek ularni zarur moddiy-texnika bazasi bilan jihozlash bo‘yicha tashkiliy chora-tadbirlarni amalga oshirsin;
(4-bandning uchinchi xatboshisi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 24-maydagi PQ-3004-sonli
asosan chiqarilgan — O‘zbekiston Respublikasi qonun hujjatlari to‘plami, 2017-y., 23-son, 450-modda)
O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot vazirligi hamda Moliya vazirligi bilan hamkorlikda ikki oy muddatda zamonaviy xalqaro tajribani va ilg‘or texnologiyalarni hisobga olgan holda, qimmatbaho, rangli metallar, uranga oid geologiya-razvedka ishlari tarkibini maqbullashtirish, shuningdek topshiriladigan tuzilmalar xodimlarining mehnatini rag‘batlantirish mexanizmini takomillashtirish bo‘yicha takliflarni Vazirlar Mahkamasiga kiritsin.
“Qimmatbaho metallar va uran geologiyasi” IIMni hamda “Rangli metallar geologiyasi” IIMni tashkil etish O‘zbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasi tizimidan topshiriladigan tegishli tuzilmalarning shtat soni chegarasidan amalga oshirilsin.
(5-band O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 10-yanvardagi PQ-2723-sonli
asosan o‘z kuchini yo‘qotgan — O‘R QHT, 2017-y., 2-son, 32-modda)
(6-band O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 1-martdagi PQ-3578-sonli
asosan o‘z kuchini yo‘qotgan)