O'zbekiston Respublikasi Prezidentining farmonlari va qarorlari
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 27.07.2023 yildagi PF-116-son "Ma’muriy islohotlar doirasida tog‘-kon sanoati va geologiya sohasida davlat boshqaruvini samarali tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi Farmoni
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 07.12.2022 yildagi PQ-439-son "Yer osti suv resurslarini muhofaza qilish va ulardan oqilona foydalanishni tartibga solish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida"gi qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 02.03.2022 y. PQ-154-son "O'zbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qo'mitasi tizimidagi Geologiya fanlari universiteti faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 06.10.2021 y. PF-6319-son "Geologiya-qidiruv ishlarini yanada rag'batlantirish va yer qa'ridan foydalanuvchilarga soliq solish tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi Farmoni
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 21.04.2021 y. PQ-5083-son "Geologiya sohasiga investisiyalarni faol jalb etish, tarmoq korxonalarini transformasiya qilish va respublika mineral-xomashyo bazasini kengaytirish bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida"gi Qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 24.08.2020 y. PF-6044-son "Lisenziyalash va ruxsat berish tartib-taomillarini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi Farmoni
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 30.06.2020 y. PQ-4766-son "Tabiatni muhofaza qilish davlat muassasasi shaklidagi kitob geologiya milliy tabiat bog'ini tashkil etish to'g'risida"gi Qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 08.06.2020 y. PQ-4740-son "Davlat geologiya va mineral resurslar qo'mitasi tizimida Geologiya fanlari universiteti faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to'g'risida"gi Qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 18.11.2019 y. PQ-4522-son "Neft va gaz geologiya-qidiruv ishlarini tashkil etish va olib borish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi Qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 23.07.2019 y. PQ-4401-son "Yer qa'rini geologik jihatdan o'rganishni yanada takomillashtirish va 2020-2021 yillarda mineral-xom ashyo bazasini rivojlantirish va qayta tiklash davlat dasturini amalga oshirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi Qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 23.05.2019 y. PQ-4335-son "Qurilish materiallari sanoatini jadal rivojlantirishga oid qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida"gi Qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 26.11.2018 y. PQ-4030-son "Qimmatbaho metallarni oltin izlovchilar usulida qazib olish faoliyatini amalga oshirish uchun shart-sharoitlar yaratish chora-tadbirlari to'g'risida"gi Qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 16.07.2018 y. PQ-3857-son "Xalqaro moliya institutlari va xorijiy hukumat moliya tashkilotlari ishtirokidagi loyihalarni tayyorlash va amalga oshirish samaradorligini oshirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi Qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 01.03.2018 y. PQ-3578-son "O'zbekiston Respublikasi davlat Geologiya va mineral resurslar qo'mitasi faoliyatini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi Qarori
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 27.08.2010 y. PQ-1396-son "Geologiya-razvedka ishlarini tashkil etish va olib borish tizimi samaradorligini yanada oshirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi Qarori

Decree of the President of the Republic of Uzbekistan, dated 27.07.2023 No. UP-116 “On measures for effective organization of public administration in the field of mining and geology within the framework of administrative reforms”
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated 07.12.2022 PP-439 "On additional measures for the protection and regulation of rational use of underground water resources"
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 02.03.2022 No PP-154 "On measures for further improvement of the activities of the University of Geological Sciences in the system of the State Committee of the Republic of Uzbekistan on Geology and Mineral Resources"
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan of 06.10.2021 No. UP-6319 “On measures to further stimulate geological exploration and improve the order of taxation of subsoil users”
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 21.04.2021 N PP-5083 "On additional measures for active attraction of investments in the field of geology, transformation of enterprises of the industry and expansion of the mineral resource base of the republic"
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan of 24.08.2020 N UP-6044 "On measures for the radical improvement of licensing and licensing procedures"
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 30.06.2020 N PP-4766 "On the creation of the Kitab Geological National Natural Park in the Form of a State Institution for Conservation of Nature"
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 08.06.2020 N PP-4740 "On measures for the organization of the activities of the University of Geological Sciences in the system of the State Committee of the Republic of Uzbekistan on Geology and Mineral Resources"
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 18.11.2019 N PP-4522 "On measures to improve the system of organization and conduct exploration for oil and gas"
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 23.07.2019 N PP-4401 "On measures for further improvement of the geological study of the subsoil and implementation of the state program for the development and r-eproduction of the mineral resource base for 2020-2021"
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 23.05.2019 N PP-4335 "On additional measures for accelerated development of the building materials industry."
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 26.11.2018 N PP-4030 "On measures to create conditions for the implementation of activities for the masturbation of precious metals"
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 16.07.2018 N PP-3857 "On measures to improve the efficiency of preparation and implementation of projects with the participation of international financial institutions and foreign government financial organizations"
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 01.03.2018 N PP-3578 "On measures for radical improvement of the activities of the State Committee of the Republic of Uzbekistan on Geology and Mineral Resources"
Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan of 27.08.2010 N PP-1396 "On measures to further improve the efficiency of the organization and conduct of geological exploration"